Erşat Salihi seçim çalışmaları için Kerkük’te

Erşat Salihi seçim çalışmaları için Kerkük’te…

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı Erşat Salihi, seçim çalışmaları için Kerkük’e geldi. Erşat Salihi ilk olarak ITC Kerkük İl Başkanlığını ziyaret etti.

Türkmeneli Cephesi haber sitesine göre Salihi ITC Kerkük İl Başkanı Kasım Kazancı tarafından karşılandı. Ziyareti sırasında Salihi ITC Kerkük İl Başkanlığı üyeleriyle toplantı yaparak Irak’ta önümüzdeki Mayıs ayında yapılacak seçimin hazırlıkları hakkında konuştu. Erşat Salihi ayrıca geçtiğimiz günlerde suikaste kurban giden Türkmen akademisyen Ali Elmas ile ilgili bilgi aldı.

ITC lideri Erşat Salihi en son yaptığı açıklamada: “Malesef yine bir Türkmen ve yeni bir suikast. Kerkük Üniversitesinde öğretim üyesi Ali Elmas şehit edildi.ailesi ile yakınlarına başsağlığı diliyorum. Irak’ta Türkmenlere yönelik öldürülme ve tehditlere son vermek üzere bütün dünyaya sesleniyoruz artık Türkmeni görmezden gelmeyin.Şehit Ali Elmas, Türkmen kökenli olduğu için suikaste kurban gitmiştir. İşte bu çerçevede herkes parlementer seçim sandıklarına giderek şehitlerin fedakarlıklarını korumalıdır.”ifadelerinde bulunmuştu.