Hollanda Dordrecht Türk Kitap Fuarı büyük ilgi gördü

Dordrecht Ayasofya Teşkilatının 3. Kitap Fuarı seçkin yazar ve konuşmacıların katılımı ile büyük ilgi gördü.

Hollanda Türk Federasyon’a bağlı Dordrecht Ayasofya Teşkilatının geleneksel olarak her yıl yapmış olduğu kitap fuarı bu sene daha da coşkulu geçti. Her sene ilginin arttığını belirten teşkilat başkanı Ziya Safrantı, 2021 yılında yapılması düşünülen 4. Kitap Fuarı için şimdiden çalışmalara başlanacağını söyledi.

Dordrecht Ayasofya Teşkilatının kültür hizmetlerinde kullanılan ek binasında yapılan kitap fuarında, katılımcılara çok sayıda kitap seçeneği sunuldu ve fuara katılan yazarlar kitaplarını imzaladılar. Üç gün boyunca süren fuara on Hollanda’lı ve üç Türk yazar ve araştırmacı katıldı. Hollanda’lı yazarların ağırlıkta olduğu fuarda sunumlar gerçekleştirildi ve çocuklar için okuma saatleri tertiplendi. Yerel kütüphanenin de katkılarıyla yazarlar ve okuyucular bir araya getirildiler.

Katılan yazarların programlı seminerleri de büyük ilgi gördü. Hollandalı yazarlar edebiyat üzerine konuşmalarını yaparken, Türk yazarlar yapmış oldukları araştırmalar hakkında seminerler vererek katılımcıları aydınlattılar. Tarihçi yazar Mehmet Işık, eğitimci yazar Gazi Karabulut ve araştırmacı yazar Yasin Sarı sunumlarının ardından oldukları kitaplarını imzaladılar.

Hollanda Türk Federasyon Genel Başkanı Murat Gedik, başarılı bir Kitap Fuarı tertiplediklerinden dolayı Dordrecht Aysofya Teşkilatı yöneticilerini ve gönüllülerini kutladı. Gedik, ayrıca bu tür faaliyetlerin teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.