Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği’nin Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti

Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği’nin Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti

Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği’nin 11. Olağan Genel Kurul Toplantısı Avrupa’nın en büyük sivil toplum kuruluşları yerleşkesi olan Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri’nde (ASSİM)  yapıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kürşat Çavuşoğlu açılış konuşmasını yaptıktan sonra, verilen önergeyle divan heyetine Hikmet Kenan Yozgatlı, Melahat Yücetürk ve Oral Saatçi oy birliğiyle seçildi. Toplantı, aziz şehitlerimizin adına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından milli marşın okunmasıyla başladı. Ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Faaliyet ve denetim raporları okundu. Her iki raporun üzerinde yapılan görüşmelerden sonra raporlar oybirliği ile onaylandı. Yeni dönem yönetim ve denetleme kurulu seçimlerine geçildi.

Dr. Kürşat Çavuşoğlu, “Antalya’da bir markayız, herkes bizi hürmetle takdir ediyor. Bu başarıda herkesin payı var, hepinize teşekkür ederim. Yabancı ülke dernek temsilcileri bizimle işbirliği yapmak ve çalışmak istiyor, çünkü  bu sahada 21 yılda herkesle iyi ilişkiler kurduk. Devlet kurum ve kuruluşları ve belediyeler ile iyi bir iletişim içindeyiz. 3 milyon Irak Türkünün yaşadıkları sıkıntı, haksızlık ve zorlukları Türkiye ve yabancı ülkelere anlatıyoruz. Antalya’da 100 üstünde ülke insanı yaşıyor, burası uluslararası bir arena. Yabancı ülkelerle de dostluğumuz var. Antalya’da Irak Türklerinin sesiyiz” dedi.

Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği’nin Yönetim Kurulu Toplantısında, Dr. Kürşat Çavuşoğlu Yönetim Kurulu Başkanlığına, Mustafa Avcı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına, Kazım Esved Kerküklü Genel Sekreterliğe, Oral Avcı Muhasip Üyeliğe ve Tülin Çavuşoğlu Aktif Üyeliğe seçildi.

Özlem Gültekin