İstanbul Yenikapı’da Enderun usulü teravih namazı

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli İrade Platformu’nun  Haliç Kongre Merkezi’nde basına kapalı gerçekleşen iftar programının ardından,  Yenikapı’ya geçti.

Teravih öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Mehter  Takımı, dinleti gerçekleştirdi. Programda salalar ve Kur’an-ı Kerim okundu.

Yatsı namazını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Enderun  Usulü Teravih namazını ise her dört rekatta bir farklı imamlar kıldırdı.

Programa, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa  Şentop, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AK Parti Genel Başkanvekili  Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, eski TBMM Başkanı İsmail  Kahraman, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, AK Parti İstanbul İl  Başkanı Bayram Şenocak, AK Partili milletvekilleri ve belediye başkanları ile  vatandaşlar katıldı.

Teravih namazının ardından Diyanet İşleri Başkanı Erbaş tarafından  ramazan ayı boyunca Türkiye genelinde camilerde okunan yüz binlerce hatm-i  şerifin duası yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan dua öncesi Bakara Suresi’nin 285 ve 286.  ayetlerini okud