Teşekkürler BYEGM

15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye’de yaşanana Darbe Girişiminin 1. Yıl dönümü münasebetiyle Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü bir dizi etkinlikler düzenledi. Bu etkinliklere yurt dışından davet edilen çok sayıda yabancı basın mensubuyla Türkiye’de yerelsen yabancı Basın mensupları davet edildi.

BYEGM Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen bu etkinliklerin ilki Türkiye Foto Muhabirleri Derneğinin BYEGM ile ortaklaşa hazırladıkları 15 Temmuz ile ilgili bir Resim sergisi düzenlendi. Sergiyi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca ve çok sayıda Türkiye’de bulunan yabancı ülkelerin Büyükelçileri ve misyon şefleri ile yanısıra 200 yerli ve yabancı basın mensubu sergiye katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti bakan ve yetkililerinin yabancı basın mensupları ile sohbet toplantıları ve bir dizi ziyaretler devam etti. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AKP Sözcüsü Mahir Ünal’ın katıldığı sohbet toplantılarında katılımcı gazeteciler tarafından soru yağmuruna adeta tutuldular. Tüm yetkililer ince detaylara kadar Darba girişimiyle ilgili soruları cevapladılar.

Son gün Başbakan Binali Yıldırımın katılımıyla Şehit Gazeteci Mustafa Cambaz Basın Ödülleri bazı gazeteciler dağıtıldı. Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM’sinden açılış konuşması ardından da saraydaki faaliyetler tüm katılımcı gazeteciler tarafından takip edildi.

Bu gibi faaliyetlere imza atan BYEGM sadece böyle önemli toplantıları değil azından ayda bir Türkiye ev dünya gündemi ile ilgili BYEGM bir bilgilendirme ve fikir alışverişi toplantısının düzenlenmesinde yarar vardı ve temennisiyle Türkiye Cumhuriyeti devletine BYEGM bu etkinlikler için çok çok teşekkür eder, Allah yar ve yardımcımız olsun.

Önceki İçerikÇIĞLIK, Şiir, Dr. Mustafa Ziya
Sonraki İçerikTürkiye Kararlı ve Milli Bir Dış Politika Uygulamalı!
Dr. Şemsettin Küzeci
Araştırmacı, Eğitimci, Gazeteci, Şair, Yazar Şemsettin Küzeci; Kerkük’te doğdu. Musul Üniversitesi’nden bitirdi. 5 Yıl Kerkük’te lise öğretmenliği yaptı. Kerkük Televizyonu, Bağdat Türkmence Radyosunda Gençlik ve Spor programları hazırlayıp sundu. Yazılarını Bağdat’ta Türkçe yayınlanan Yurt gazetesi, Kardeşlik ve Birlik Sesi dergilerinde yayınladı. Irak’taki siyasi nedenlerden dolayı 1996’da Türkiye’ye yerleşti. 1999 yılında Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliğinde Basın Yayın ve Enformasyon Şube Müdürü olarak çalıştı. Kerkük gazetesi'nin Türkiye temsilciliği ve Türkmeneli TV’de Muhabir, Programcılığı ve Haber Müdürlüğü yaptı. 2007 yılında Irak Basın Tarihi üzerine G.Ü. İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema bölümünden yüksel lisans ve 2009 yılında Hollanda'da Global Lahey Üniversitesinde Irak Televizyonları üzerine doktorasını yaptı. Türkmeneli Kültür Merkezinde Basın ve Kültür Müşaviridir 2009-2019). Ortadoğu Araştırmaları Merkezi (ORSAM) Medya ve Türkmen Çalışmaları uzmanı. Şubat 2019'dan itibaren... • Irak Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Irak • Irak, Türkiye, Azerbaycan, Arap ve Avrasya Yazarlar Birliği üyesi •İLESAM Üyesi. Ankara -Türkiye • Dünya Genç Türk Yazarlar Birliği Başkan Yardımcısı, (Azerbaycan) • Irak Türkmen Edebiyatçılar Birliği Uluslararası Koordinatörü, • Işık Edebiyatçılar Grubunun Başkanı. (Kerkük) • Türk Dünyası Genç İletişimciler Birliği Kurucu Genel Başkanı. • Dünya Türk Gençleri Birliği Genel Başkan Yardımcısı. (Azerbaycan) • Kerkük Kültür Derneği Kurucu Genel Başkanı, (Ankara- Irak) • Irak Türkmen Basın Konseyi Genel Sekreteri, (Ankara-Irak) • Dünya Gazeteciler Federasyonu. Kurucu üyesi (Genel Sekreter) • Irak Türkmen Gazeteciler Cemiyeti Kurucu Başkanı. •Irak Türkmen Gazeteciler Cemiyeti Kurucu Genel Başkanı. • Dünya İletişimciler Derneği. Kurucusu ev Genel Başkanı. Ankara Türkiye ve Türk dünyasında Irak Türklerini uluslararası konferans, bilgi şöleni ve toplantılarda temsil etti. 300’e yakın hizmet, takdir, teşekkür, onur belgesi, plaket ve ödül almıştır. 2006’da; Irak, Azerbaycan ve Türkiye ile ilgili yapmış olduğu ilmî ve edebî çalışmalarından dolayı, VEKTOR Uluslararası İlim Merkezi tarafından kendisine Fahrî Doktora Payesi verildi. Basılmış 51 adet kitabı bulunmaktadır.