Türk Dünyası Projesi

Wikipedia, Türk dünyası ile ilgili bilgileri zenginleştirecek. Konuyla alakalı “Türk Dünyası büyükleri” gazetesinin girişimiyle Wikipedia’da Türk Dünyası adlı bir proje başlatıldı.

Konuyla alakalı Yeni Azerbaycan Partisi Nizami ilçe şubesi başkan yardımcısı ve Türk Dünyası Büyükleri gazetesinin yazı işleri müdürü Ramin Ahmadov tarafından Türk medyasına bilgi verildi.
“Dijital bir dünyada yaşıyoruz ve modern zamanlarda İnternet aracılığıyla her türlü bilgiyi alıyoruz. Ücretsiz ve çevrimiçi ansiklopedi dediğimiz Wikipedia’nın yanı sıra çeşitli elektronik kaynaklar ve sosyal ağlar, istediğimiz bilgiye daha hızlı ulaşmamıza yardımcı oluyor. Gazetemiz 2011 yılından bu yana Türk dünyasının tarihi, kültürü ve kişilikleri ile ilgili makalelerin yayınlanmasına özen gösteriyor. Gazete araştırma makaleleri yayınlamaktadır. Ancak modern zamanlarda insanlar, sözde sanal ansiklopedi olan Wikipedia’ya giderek daha fazla yöneliyorlar. Bu yüzden Wikipedia’da Türk dünyası ile ilgili bir proje uygulamaya karar verdik. Bunun için bir grup gönüllü oluşturuyoruz. Amaç, Türk dünyası hakkındaki bilgileri zenginleştirmek ve sayılarını artırmaktır. Ekip zaten bu yönde çalışmaya başlamış durumda.” – diye Ramin Ahmedov bilgi verdi..